szukaj:
strona główna | e-kartki | encyklopedia cytatów | encyklopedia wierszy | RSS
Praca

Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą. Nic nie leży poza jej zasięgiem. Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady, a odradza dobre. Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.

Mark Twain

Jedyny sposób, by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe.

Arthur C. Clarke

W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz; dostajesz to co wynegocjujesz.

Cehster Karass

Jesteśmy tym, czym jesteśmy i tam, gdzie jesteśmy, gdyż najpierw to sobie wyobraziliśmy.

Donald Curtis

Twoje przeznaczenie zależy od decyzji, które właśnie podejmujesz.

Anton Robbins

Nie bądź hazardzistą; zbierz wszystkie swoje oszczędności, kup dobre akcje i trzymaj je, aż pójdą w górę. Jeśli nie pójdą w górę, nie kupuj ich.

Will Rogers

Ambasador jest człowiekiem prawym, wysłanym za granicę, by kłamać dla dobra własnego kraju.

Sir Henry Wotton

Kompromis: Takie dopasowanie sprzecznych interesów, które daje każdej stronie satysfakcję na myśl, że dostała to, czego nie powinna była dostać, i że nie pozbawiono jej niczego, co jej się sprawiedliwie należało.

Ambrose Bierce

Uważam to za dowód wielkiej rozwagi człowieka, jeśli powstrzymuje się on od gróźb i obraźliwych pod adresem kogokolwiek, gdyż ani jedno, ani drugie... nie pomniejsza sił przeciwnika; ale jedno czyni go bardziej ostrożnym, a drugie zwiększa jego nienawiść do ciebie czyniąc go bardziej wytrwałym w dążeniu do wyrządzenia ci krzywdy.

Niccolo Machiavelli "Książę"

Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom; on jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.

Mateusz 7:25

Transakcja nie miałaby miejsca, jeśli nie przynosiłaby korzyści zaangażowanym stronom. Oczywiście, zawsze lepiej jest wytargować tyle, na ile tylko pozwoli pozycja tego, który się targuje. Najgorszy rezultat przynosi nieposkromiona chciwość, kiedy targowanie się nie daje efektu, i kompromis, który mógłby być korzystny dla obu stron, nie zostaje osiągnięty.

Benjamin Franklin

Formułowanie problemu jest częściej ważniejsze od jego rozwiązania, które może być wynikiem matematycznych lub doświadczalnych technik. Uświadomienie sobie nowych pytań i nowych możliwości, postrzeganie starych problemów z nowego punktu widzenia wymaga twórczej wyobraźni.

Albert Einstein

Odrobina wyobraźni warta jest funta wykonania.

Peter`s Plecabo

Odpowiednie słowo jest potężną siłą sprawczą. Kiedy tylko natrafimy na któreś z tych naprawdę odpowiednich słów... rezultat - fizyczny i duchowy - jest natychmiastowy.

Nieznany

Uwierz w życie! Wszyscy ludzie zawsze będą dążyli ku wspanialszemu, szerszemu i pełniejszemu życiu.

W.E.B. DuBois

Łatwiej jest powiedzieć, że nie jestem odpowiedzialny niż powiedzieć, że jestem nieodpowiedzialny.

Stephen Covey

Szlachetniejszym jest oddać się całkowicie jednemu człowiekowi niż pilnie pracować na rzecz ocalenia mas.

Dag Hammarskjold

Nie wiem jaki będzie wasz los, ale jedno wiem: naprawdę szczęśliwi pośród was będą ci, którzy dążyli i dążą do tego, by służyć.

Albert Schweitzer

Dyplomacja to sztuka, która pozwala komuś innemu na to, by robił to, czego ty chcesz.

Daniele Vare

Nie jest zbyt dobrze stawać twarzą w twarz z uprzedzeniami i pasją. Lepiej udawać, że się do nich dostosowuje, aby zdobyć czas, by je pokonać. Należy wiedzieć, jak żeglować z przeciwnym wiatrem i jak halsować, dopóki nie nadejdzie odpowiedni wiatr.

Fortune de Felice, 1778

Jeśli będziesz ciężko pracował nad swoim zajęciem, zarobisz na życie. Jeśli będziesz ciężko pracował nad sobą, zarobisz fortunę.

Jim Rohn

Pewnego dnia, gdy zapanujemy nad wiatrami, falami morskimi, siłami przypływu i grawitacją, zaprzęgniemy dla Boga siły miłości. Wtedy, po raz drugi w historii świata, człowiek odkryje ogień.

Teilhard De Chardin

Prawdziwą radość w życiu daje poczucie, że jest się wykorzystywanym w celu, który uważa się za wielki..., że jest się siłą natury, a nie chorą, samolubną, małą kupką skarg i żali narzekającą, że świat nie chce się poświęcić po to, by cię uczynić szczęśliwym.

George Bernard Shaw

Zostań milionerem zwracając uwagę na to, co się z tobą dzieje, kiedy się nim stajesz.

Jim Rohn

Jeśli będziemy pracować w marmurze, zniszczeje on; jeśli użyjemy miedzi, czas ją zetrze; jeśli wzniesiemy świątynie, rozpadną się w pył, ale jeśli będziemy pracować z nieśmiertelnymi umysłami i wyryjemy w nich uczciwe zasady, wtedy będziemy ryć na tablicach, których nie zniszczy czas, ale które wciąż będą świecić - przez całą wieczność.

Daniel Webster

Tam, gdzie wystarczają normy społeczne, niepotrzebne są prawa. Tam, gdzie nie wystarczają społeczne normy, praw nie da się wprowadzić w życie.

Emile Durkheim

© 2004-2010 Kontakt. Wszelkie prawa zastrzeżone Regulamin Zgłoś problem/błąd Poleć nas RSS