szukaj:
strona główna | e-kartki | encyklopedia cytatów | encyklopedia wierszy | RSS
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

1.

Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga.
Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy,
oczy nasze znowu nabiora blasku.

2.

Wytrwałość przynosi pomyślny los.

3.

Rozpamiętywanie jest zajęciem starców.

4.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los.

5.

Miłość każe robić głupstwa.

6.

Walcz o to, co kochasz !

7.

Życie bez przygód byłoby egzystencja odartą z łaski.

8.

"Miłość nie pyta o nic, bo kiedy zaczynamy się nad nią zastanawiać, ogarnia nas przerażenie, niewypowiedziany lęk, którego nie sposób nazwać słowami. Może jest to obawa bycia wzgardzonym, odrzuconym, obawa, że prysnie czar?

9.

"Oczekiwanie. Pierwsza lekcja miłości, jakiej się nauczyłam. Dzień dłuży się w nieskończoność, snujemy tysiące planów, prowadzimy sami ze sobą wymyślone dialogi, przyrzekamy się zmienić i trwamy w niepokoju aż do nadejścia osoby, którą kochamy. A kiedy jest wreszcie obok,to brak nam słów. Bowiem długie godziny oczekiwania wywołują napięcie, napięcie przekształca sie w lęk, a lęk sprawia, że wstydzimy się okazać własne uczucia..."

10.

"Miłość jest jak tama. Jeśli pozwolisz, aby przez szczelinę sączyła się strużka wody, to w końcu rozsadzą one mury. I nadchodzi taka chwila, w której nie zdołasz opanować żywiołu. A kiedy mury runą, miłość zawładnie wszystkim. I nie ma wtedy sensu zastanawiać się, co jest możliwe, a co nie i czy zdołamy zatrzymać przy sobie ukochaną. Kochać - to utracić panowanie nad sobą..."

11.

"Miłość jest pełna pułapek. Kiedy chce dać znać o sobie - oślepia światłem i nie pozwala dojrzeć cieni, które to światło tworzy."

12.

"Gdybym dała ponieść się sercu, to krople spływającego po mojej twarzy deszczu - miałyby inny smak."

13.

"Nie można osądzić przyszłej miłości, przez pryzmat zaprzeszłych cierpień."

14.

"Być może miłość postarza nas przed czasem, albo odmładza, kiedy po miłości nie ma już śladu. Ale jak zapomniec tamtej chwile? Piszę, aby przemienić smutek w tęsknotę, a samotność we wspomnienia, aby potem kiedy skończę już opowiadać to historię, móc wrzucić ją do rzeki Piedry. A wody - mogą ugasić to, co napisał ogień."

15.

"Zresztą jaki ma sens rozprawianie o miłości, skoro miłość posiada swój własny głos i mowi sama za siebie."

16.

"Jeśli ból musi nadejść - niech przyjdzie szybko. Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."

17.

"Miłość jes zawsze nowa. I bez wzgledu na to, czy w życiu kochamy raz,dwa czy dziesieć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju, ale zawsze gdzieś nas prowadzi. I czas się z tym pogodzić, albowiem jest ona treścią naszego istnienia. Jeśli się jej wyrzekniemy, umrzemy z głodu, nie mając śmiałości by zerwać jego owoce. Miłości trzeba szukac wszędzie, nawet za cene długich godzin, dni i tygodni smutku i rozczarowań... Bowiem kiedy wyruszymy na poszukiwanie miłości - ona zawsze wyjdzie nam na przeciw. I nas wybawi."

© 2004-2010 Kontakt. Wszelkie prawa zastrzeżone Regulamin Zgłoś problem/błąd Poleć nas RSS